Argeş: Accident între un autoturism şi un autocamion pe DN 7

observatorulnationaltv
Disclosure: This website may contain affiliate links, which means I may earn a commission if you click on the link and make a purchase. I only recommend products or services that I personally use and believe will add value to my readers. Your support is appreciated!

Un autoturism a intrat în coliziune cu un autocamion pe DN 7, duminică, traficul rutier desfăşurându-se îngreunat între Piteşti şi Râmnicu Vâlcea.

Potrivit Centrului Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române, accidentul rutier s-a produs în zona localităţii argeşene Morăreşti.

„Traficul rutier este oprit pe sensul de urcare, circulându-se alternativ, pe celălalt fir. Traficul rutier în zona producerii evenimentului se desfăşoară în coloană”, precizează Centrul Infotrafic.

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Argeş a anunţat că două persoane ar avea nevoie de îngrijiri medicale. La locul accidentului au intervenit o autospeciala de stingere, un echipaj de terapie intensivă mobilă şi un echipaj SMURD.

În urma impactului, autoturismul a fost proiectat în afara părţii carosabile, fiind grav avariat.

Share This Article
Leave a Comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *