La Petroșani a sunat primul clopoțel, care vestește începerea unui nou an școlar, în Parcul ”Carol Schreter”

observatorulnationaltv
Disclosure: This website may contain affiliate links, which means I may earn a commission if you click on the link and make a purchase. I only recommend products or services that I personally use and believe will add value to my readers. Your support is appreciated!

Primarul Petroșaniului, Tiberiu Iacob – Ridzi, le-a adresat vorbe emoționante celor veniți astăzi în parc la începerea anului școlar, printre care și cei doi copii ai săi, Andrei și Maria: ”Astăzi, din nou sună clopoțelul. Un moment important în primul rând pentru cei mici, dar și pentru părinți și pentru bunici. Emoțiile mele sunt cu atât mai mari cu cât încep din nou școala și eu, în clasa 0. Îmi doresc ca toată lumea, toți părinții, toți bunicii și toți profesorii să își îndrepte atenția așa cum au făcut-o și până acum, către cei pe care îi iubim cel mai mult în această lume: copiii noștri. Urez copiilor un an școlar bun, plin de satisfacții, să învățați, să ascultați de profesorii, de bunicii și de părinții voștri, să vă jucați și să fiți fericiți. Copilăra este cea mai frumoasă perioadă din viața unui om. Îi voi este speranța și toată dragostea celor din jurul vostru și ne dorim să fiți fericiți și să aveți cele mai bune condiții. Am spus-o de fiecare dată: o comunitate, o societate nu poate funcționa și nu are nici trecut, nici prezent, nici viitor  fără credință și fără educație”.
 

Share This Article
Leave a Comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *